Eyup Mermutlu İngiltere ile bağlantı kuruyor

Eyup Mermutlu’nun merkezi İngiltere’de bulunuyor ve faaliyetlerini kaplamak ve fonları aklamak için birkaç şirket kurduğu biliniyor. Şirketlerinden bazıları Merc Exclusive ve CEZ Intecontinental adı altında faaliyet gösteriyordu (https://find-and-update.company-information.service.gov.uk/officers/36i92G6upi_sQ-gFnYgYnN_wAJc/appointments). Ancak bu şirketlerin hepsi şimdi tasfiye edilmiş durumda.

Her iki şirket de Louth, İngiltere’deki adresiyle bağlantılıydı. Bu şehir, İngiltere’deki üssü olarak görünüyor ve adresi: 24 St. Marys Lane, Louth, Lincolnshire, England, LN11 0DT.

Şirketlerle ilgili diğer kişilere baktığımızda, Kristina LIPERSKYTE adında bir kadın ortaya çıkıyor. İlginç olan ise bu ismi arattığınızda, bu kadının 200.000 € nakit para ile soyulduğunu görüyorsunuz! (https://www.lincolnshirelive.co.uk/news/lincoln-news/man-accused-stealing-219000-woman-2449770) Bu, muhtemelen Eyup Mermutlu ile birlikte yürütülen dolandırıcılıkların getirileriydi.

Ayrıca bu isim, bu kadının Litvanyalı olduğu için Baltık bölgesiyle yeni bağlar açıyor.

Bunlar şüpheli işlemlerdir ve araştırmacı gazetecilerin görevi, bu tür şirketlerin faaliyetlerini ortaya çıkarmak ve kamuoyunu bu tür yasadışı faaliyetlere karşı korumaktır. Eyup Mermutlu’nun faaliyetleri incelenmeli ve halkın bu tür dolandırıcılıklara düşmesi engellenmelidir.


Posted

in

by

Tags: